John Woon (kuvassa) action-klassikko The Killer saa Hollywood-uusintakäsittelyn ja vieläpä 3D:nä. Virallisen lehdistötiedotteen mukaan elokuvan ohjaa John H. Lee (A Moment to Remember) ja pääosaa näyttelee Jung Woo-Sung (Reign of Assassins). Woo toimii tällä kertaa tuottajana.
"Kaikki elokuvani ovat minulle tärkeitä, mutta The Killer on kiistatta yksi suosikeistani. Olemme innoissamme saadessamme työstää sen uudelleen englanniksi. John H. Leellä on uskomaton tapa tuoda esille visuaalisuutta ja samalla tunnetta elokuvissaan, joten tiedän tämän olevan hyvissä käsissä", Woo kertoo.
The Killerin Hollywood-version juoni tulee sijoittumaan nykypäivään. Elokuva kertoo aasialaisesta palkkatappajasta, joka suojelee vahingossa sokeuttamaansa laulajaa. Tähän hän kuitenkin tarvitsee apua häntä jahtaavalta etsivältä.
- Kirjaudu sisään lähettääksesi kommentteja













