Tarantinoa ei painosteta silppuamaan Kunniattomia paskiaisia
Otto Korpinen, Pe, 26/06/2009 - 12:06

Harvey Weinstein selvitti huhuja, joiden mukaan valtavien rahahuolien kanssa painiva The Weinstein Company olisi vaatinut Quentin Tarantinoa leikkaamaan tuoreesta Kunniattomat paskiaiset -elokuvasta hurjat 40 minuuttia pois. "Kaikki kyseiset jutut ovat perättömiä", Weinstein ilmoitti topakasti.

"Hän ainoastaan uudelleenorganisoi muutamia kohtauksia. Tarkoitan vain, että hänellä oli kuusi viikkoa aikaa leikata elokuva (Cannesin elokuvajuhlia varten); useimmilla se vie kuusi kuukautta. Suurella osalla jopa vuoden", Weinstein jatkoi ja kertoi, että hän rohkaisi Tarantinoa jopa lisäämään elokuvaan materiaalia.

Weinstein puhui myös Kunniattomat paskiaiset -esiosan mahdollisuudesta. "Brad (Pitt) haluaa tehdä kakkososan. Me kaikki haluamme tehdä sen", hän sanoi. Kunniattomat paskiaiset saapuu Suomen teattereihin 2. lokakuuta.

Kuvagalleria: 


Copyright © FilmiFIN 2004 - 2016